Trenčiansky kraj pomáha mladým rozvíjať svoj talent, šport i dobrovoľníctvo

Trenčiansky kraj pomáha mladým rozvíjať svoj talent, šport i dobrovoľníctvo

Napisali o nás

13. júla 2017

V Trenčianskom kraji je do programu DofE zapojených 115 mladých ľudí z 9 škôl a organizácii, píše o nás web tsk.sk.

Ako vyzerá dobre fungujúci program DofE na škole v našom kraji? Ako príklad uvádza školská psychologička Lucia Košťálová aktivitu študentky Lenky Božikovej z Gymnázia v Dubnici nad Váhom, ktorého zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). Lenka si ako cieľ v oblasti Dobrovoľníctva stanovila zorganizovanie národného kola súťaže Odysea mysle.

Odysea mysle je program určený mladým ľuďom na rozvoj kritického a tvorivého myslenia. „Lenka ako dlhodobá účastníčka, ale aj rozhodkyňa v danej súťaži, chcela vytvoriť nový priestor pre národné kolo a prevzala na seba celú organizáciu. Rozvinula si tým svoje organizačné schopnosti, finančnú gramotnosť a v neposlednom rade komunikačné zručnosti,“ vysvetľuje Košťálová.

Aj v okolí Trenčína chcú mladí uspieť

Rozvoj a aplikovanie programu v tejto časti Slovenska aktívne podporuje aj Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý s Národnou kanceláriou Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu podpísal zmluvu o spolupráci. 
„Je dôležité, aby mladí z našej župy dostali čo najviac možností na komplexný rozvoj. Vzhľadom na dlhoročné výsledky a tradíciu vo svete budeme radi, ak sa do Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu zapojí čo najviac škôl a študentov,“ vyjadrila sa Daniela Hilčíková, vedúca odboru školstva TSK. „Podpora župy je pre nás prínosom, pretože nám otvára dvere na školy, kde si môže ešte viac detí stanoviť  ciele, rozvinúť svoj charakter a objaviť nové obzory,“ oceňuje spoluprácu aj riaditeľ Národnej kancelárie Marián Zachar... 


Celý článok si môžete prečítať TU.

  Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme