Tento rok sme podpísali päť memoránd o spolupráci s VUCkami

Tento rok sme podpísali päť memoránd o spolupráci s VUCkami

Novinky

16. októbera 2019

TENTO ROK JE OSLAVNÝ! Je tomu tak aj preto, lebo sme na jeseň 2019 a v čase ceremónií podpísali memorandá o spolupráci s piatimi vyššími územnými celkami.

Po Bratislavskom a Trenčiankom samosprávnom kraji, s ktorými sme spolupracovali už aj predchádzajúce roky, sme tak otvorili oficiálne partnerstvá s Prešovským, Trnavským, Žilinským, Banskobystrickým krajom a Košickým.

Z tejto správy sme úprimne nadšení, lebo veríme, že tak budeme spoločne:  

  • rozvíjať mladých ľudí s cieľom pomôcť im uspieť v živote a zvýšiť ich zamestnanosť.
  • rozvíjať, podporovať a oceňovať školy a učiteľov.  
  • zlepšovať komunity v týchto krajoch prostredníctvom dobrovoľníctva mladých a vytvárania dobrovoľníckych príležitostí.    

Čo si o tejto spolupráci myslia župani daných krajov?  

“Úprimne sa teším tejto partnerskej dohode, lebo viem, že v našom kraji máme schopných, serióznych a odhodlaných učiteľov. Určite budeme motivovať aj našich študentov, aby sa odhodlali a išli do tohto programu. Pri hľadaní ďalšieho zamestnania je to určitý punc kvality, certifikát, ktorý im môže naozaj pomôcť pri ďalšom uplatnení v živote. Navyše, my máme DofE dokonca v rodine. Dnes si svoje ocenenie prebrala aj moja dcéra a neter,” spomenul pán Marejský, predseda PSK vo svojom prejave.  

„Chceme, aby naše školy, študenti a učitelia mali prístup k inovatívnym prístupom, ktorých implementácia zvýši ich konkurencieschopnosť v zahraničí. Práve spolupráca s partnermi, ktorí majú v tejto oblasti skúsenosti, nám môže veľmi pomôcť,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.  

“Je pre nás veľmi podstatné, že DofE vedie mladých k dobrovoľníctvu, keďže je to u nás dlhodobo zanedbávaná oblasť. Podpis memoranda o spolupráci je pre nás veľkou cťou,” povedala pri tejto príležitosti Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.  

Ján Lunter, predseda BBSK, vyjadril potešenie, že program dáva mladým ľuďom možnosť vybrať si vlastné ciele, v ktorých sa chcú zlepšovať. “Tento program som si sám pre seba premenoval na “Aby sa nám deti nestratili”. Získavajú v ňom totiž odvahu prekonávať samých seba, zlepšovať sa a ísť za svojimi cieľmi, často aj do zahraničia. Prajem si, aby dosiahli všetko, po čom túžia, cestovali po svete a vzdelávali sa, ale prial by som si aj, aby sa vrátili domov, lebo ich tu potrebujeme,” povedal predseda vo svojom príhovore.

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme