Pilotný ročník programu DofE Ambasádori spája našich absolventov!

Pilotný ročník programu DofE Ambasádori spája našich absolventov!

Novinky

21. júna 2019

V sobotu, 15.júna 2019 sa po prvýkrát stretli deviati DofE absolventi - Ambasádori zo šiestich škôl a spoločne brainstormovali nápady, ako program rozšíriť medzi čo najväčší počet študentov.

Cieľom Ambasádorského programu DofE je nadviazať spoluprácu medzi Národnou kanceláriou a úspešnými DofE absolventmi, ktorí tak budú pomáhať so šírením DofE a budovaním DofE komunity na svojich školách.

 

Navyše, v priebehu pár mesiacov od nás získajú kvalitnú podporu v podobe workshopov a diskusií so skúsenými odborníkmi v oblasti event managementu, PR, komunikácii či time managementu.

 

Sme presvedčení o tom, že ich chuť ďalej sa rozvíjať a okrem toho rozširovať DofE medzi svojich spolužiakov a mladý spirit budú aj pre nás v Národnej kancelárii príjemným osviežením a inšpiráciou.

 

Ambasádorský program očami Ambasádorky

 

Pätnásťročná študentka 1. súkromného gymnázia v Bratislave, Karolína Pavlíková, je absolventkou bronzovej úrovne a v kategórii dobrovoľníctvo sa venovala prispievaniu do študentských časopisov. DofE Slovensko vďaka nej poznajú už aj čitatelia anglických Hello a Friendship.

 

 

Práve preto sme ju ako mladú nádejnú autorku požiadali o zhrnutie prvého Ambasádorského stretnutia.

 

Čo sa dialo v sobotu na kick off stretnutí DofE Ambasádorov

 

Na začiatku sme sa zoznámili pomocou jednej spoznávacej hry. Nasledovala práca v tímoch a spoločné zladenia sa na dôvodoch, pre ktoré sa do DofE zapájajú študenti. Zabavili sme sa pri takzvanom ,,Marshmallow challenge”, kde sme mali za úlohu postaviť čo najväčšiu vežu s jedným marschmallow navrchu. A to len s pomocou špagiet, lepiacej pásky a špagátu. Tikajúce hodinky a nastavená časomiera 18 minút prispievali k rastúcemu tlaku a trasúcim sa rukám. Nakoniec sa nám úspešne podarilo postaviť 2 špagetové veže s cukríkmi. Vďaka tejto zábavnej hre sme sa naučili, že najdôležitejšie sú malé kroky a kľúčové je tiež priebežné overovanie si stability a teda celého úspechu projektu.

Podporiť nás prišli aj dve ocenené Dofáčky Majka a Danka. Majka robila DofE, keď ešte na Slovensku tento program nebol a cenu jej odovzdával sám Princ Philip. Danka plnila svoju bronzovú úroveň pred tromi rokmi. Ako jeden z cieľov si zvolila natočenie krátkeho dokumentu o Bratislave.

Tieto dve Dofáčky s nami zdieľali svoj príbeh a pomohli nám s ďalšou úlohou s názvom DofEkaton (inšpirované obľúbenými hackatonmi), kde sme boli rozdelení do dvoch skupín. Jedna skupinka mala naplánovať vybudovanie DofE komunity na školách, kde by sa študenti rozvíjali a stretávali aspoň jedenkrát mesačne. Druhá skupinka mala za úlohu vymyslieť spôsob zapojenia učiteľov do programu a plán propagácie DofE na školách.

 

Následne sme si svoje návrhy navzájom odprezentovali, a tak prišli s ďalšími nápadmi, ako pomôcť programu úspešne rásť.

 

Na konci dňa sme si určili svoje DofE Ambasádorské ciele a akčné plány.

Už teraz sa neviem dočkať ďalších spoločných podujatí.

 

Ďakujem za túto výnimočnú príležitosť a šancu byť medzi prvými DofE Ambasádormi a za skvelé stretnutie s výbornou atmosférou!

 

Karolína Pavlíková a tím DofE

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme