MeetUpDay PREŠOV 2019

MeetUpDay PREŠOV 2019

Novinky

13. októbera 2019

Podujatie, ktoré spojilo viac ako 60 aktívnych učiteľov a pracovníkov s mládežou.

1 inšpiratívny speaker

Aleš Bednárik, ktorý sa venuje rozvíjaniu komunikačných zručností pri zvládaní napätých a náročných situácií, prišiel podporiť MeetUpDay v Prešove. Počas svojich prednášok prepojil konkrétne situácie z praxe účastníkov, s najnovšími výskumami a ich praktickým využitím.

 2 profesionálne prednášky

  • Mýty a pravdy o šťastí

Interaktívna prednáška robená vo forme kvízu, počas ktorej učitelia pracovali v malých skupinách. Počas prednášky si preverili, čomu ľudia veria, ktoré presvedčenia sú pre nich prospešné, a ktoré im ubližujú. Rozobrali najrozšírenejšie mýty o šťastí, ktoré sú súčasťou pop-kultúry a ovplyvňujú správanie a prežívanie nielen detí, ale aj dospelých. Nakoniec ich Aleš Bednárik podložil vedeckými faktami, čím podporil alebo úplne zrušil veľa stereotypných myšlienok

  •  Digitálne médiá

Témou druhej prednášky boli digitálne médiá a to, ako negatívne ovplyvňujú fyzickú zdatnosť, nadváhu, zdravie, sebavedomie, vzťahy, autonómiu a ďalšie aspekty psychického a fyzického zdravia detí a mladých.  „Technológie sú ako fajčenie. Fajčenie bolo kedysi spoločensky akceptované a až teraz zisťujeme, ako škodlivý vplyv má. Bude to takto aj s technológiami?“ dodal Aleš Bednárik ku koncu prednášok.

 3 dosiahnuté ciele podujatia

  1. Vytvorili sme priateľskú komunitu DofE kolegov, ktorí sa navzájom obohacujú a predávajú skúsenosti nielen medzi sebou, ale aj medzi tímom DofE.
  2. Motivovali a osmelili sme pedagógov k ďalšej práci s mladými ľuďmi. Ponúkli sme im mnoho podnetov na ďalší rast.
  3. V neposlednom rade, sme dopriali zaslúžený oddych ľuďom, ktorí dennodenne vynakladajú silu do rozvoja prichádzajúcej generácie.

 Pár slov od organizátora

„Som naozaj rád, že sa nám znovu úspešne podarilo spojiť oddych a rozvoj pedagógov počas jedného dňa. Myslím si, že to obohatilo nielen účastníkov, ale aj nás a našich partnerov,“ povedal Ján Smolka, programový manažér DofE pre východné Slovensko po skončení MeetUpDay 2019 v Prešove. 

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme