Efektívny a charizmaticky prednášajúci učiteľ. Aj taký bol MeetUpDay 2019

Efektívny a charizmaticky prednášajúci učiteľ. Aj taký bol MeetUpDay 2019

Novinky

18. júna 2019

Skoro 80 inšpiratívnych učiteľov a pracovníkov s mládežou na jednom mieste! Štvrtý ročník MeetUpDay opäť spojil ľudí, ktorým záleží na rozvoji mladých a sebarozvoji. Ďakujeme!

Hlavným speakrom bol oceňovaný Zoltán Demján, jeden z najúspešnejších slovenských výškových horolezcov a prvý Slovák, ktorý vystúpil na Mount Everest v roku 1984. Od roku 2003 pôsobí ako kouč a lektor, ktorý okrem iného školí celosvetovo obľúbený kurz Sedem návykov skutočne efektívnych ľudí. Práve z tohto školenia Zoltán čerpal pri svojej prednáške, ktorú nám predstavil na MeetUpDay 2019 v Bratislave.

Veríme, že praktické tipy a triky, s ktorými publikum obohatil, budú pre všetkých učiteľov a dobrovoľníkov práce s mládežou nápomocné v živote. A v neposlednom rade našim Vedúcim DofE tiež uľahčia prácu s mladými, či kolegami.

 

Efektívny a ľudský učiteľ? Máme návod

7 návykov skutočne efektívnych ľudí vychádza z rovnomenného bestselleru Stephena R. Coveyho. Prináša zlepšenie v oblasti produktivity, komunikácie, zamerania na priority a budovania medziľudských vzťahov. Organizáciám umožňuje vytvoriť základný rámec pre budovanie jedinečnej firemnej kultúry, ktorá podporuje angažovanosť ľudí.

Postupnosť a vzájomnú previazanosť 7 návykov ilustruje kontinuum zrelosti, ktoré účastníkov postupne vedie od závislosti cez nezávislosť až k vzájomnosti − od osobného víťazstva (spoznanie návykov 1, 2 a 3) k spoločnému víťazstvu (návyky 4, 5 a 6). Siedmy a posledný návyk (princíp vyváženej obnovy síl) zastrešuje všetky ostatné.

 

Charizmatická prezentácia v triede? Žiadny problém

Tibor Kocsis, speaker číslo dva, hovoril o charizmatickej prezentácii a rétorike, ktorú vedia učitelia využiť v triede a pri práci s mladými.

Svoju kariéru naštartoval ako manažér predaja v spoločnosti Julius Meinl ako najlepší predajca na Slovensku. Vďaka jeho cieľavedomosti a perfekcionizmu sa posunul na pozíciu obchodného riaditeľa a neskôr pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa pre Maďarsko. Pôsobí ako tréner vrcholového športového tanca a tiež ako medzinárodný rozhodca svetovej tanečnej športovej federácie.

 

Hodina ako zážitok. Odteraz :)

Jeho prednáška hovorila o schopnosti upútať, presvedčiť, zapôsobiť a získať si hľadisko. Často sa stáva, že prednášajúci venujú 100 % úsilia obsahovej stránke a sústreďujú sa na odovzdanie čo najviac poznatkov, vedomostí a informácií. Zabúdajú, že najpodstatnejším nástrojom sú práve oni sami.

Nezostáva im energia na kvality a zručnosti ako presvedčivosť, získanie publika či odovzdanie myšlienky v pravom slova zmysle. Školenie bolo zážitkové a energické.

Okrem inšpiratívnych prednášok a výborného obeda s krásnym výhľadom z Kamzíka bol MeetUpDay popretkávaný aj kopou networkingu, rozhovorov, zoznamovačiek a výmenou skúsenosti medzi Vedúcimi DofE.

Veľká vďaka patrí nášmu partnerovi Towercom, ktorý nás hostil a celý event aj zorganizoval.

Tešíme sa na vás na jeseň na východnom Slovensku a o rok zase v Bratislave.

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme