Danka chodí len na strednú, no už natočila dokument, píše o nás NOIZZ.SK

Danka chodí len na strednú, no už natočila dokument, píše o nás NOIZZ.SK

Napisali o nás

22. marca 2017

Hoci je Danka Sláviková len študentkou gymnázia, podarilo sa jej natočiť dokumentárny film, vďaka ktorému získala bronzové ocenenie Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu.

Je to program, ktorý zastrešuje mladých cieľavedomých študentov vo veku od 14 do 24 rokov zo 140 krajín sveta, píše portál zameraný na mladých - Noizz.sk. 

Vo filme s názvom „3 zo šesťdesiatych“ sa venuje trom miestam, ktoré boli kedysi kultové a porovnáva ich s tým, ako vyzerajú dnes. Pre túto tému a jej filmové spracovanie sa rozhodla kvôli svojej vášni pre históriu a film. „Mám veľmi rada 60. roky a históriu Bratislavy, a film je mojou vášňou už odjakživa.

V Bratislave som sa narodila a vyrastala, mesto tak poznám veľmi dobre. V našej rodine tiež každý miluje Juraja Šeba a jeho knihy o histórii mesta a doby. Keďže som im bola priamo vystavená a z fotiek som videla, ako sa dnes všetko v porovnaní so 60. rokmi zmenilo, povedala som si, že je to veľmi zaujímavá téma a bolo by fajn na túto zmenu poukázať.“ Celý článok nájdete TU.

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky  

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme