Ak získate zlaté DofE, tieto firmy vám dajú výhodu

Ak získate zlaté DofE, tieto firmy vám dajú výhodu

Novinky

26. novembera 2020

Získajte výhodu na trhu práce a nájdite si prácu snov vďaka programu DofE.

Tatrabanka, Exponea, Orange či Tesco. Vyše 20 firiem, ktoré spolu zamestnávajú desiatky tisíc ľudí na Slovensku sa spájajú, aby do sveta vyslali správu, že sa na sebe oplatí makať už na strednej škole. Ak získajú mladí ľudia zlaté ocenenie v programe Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE), dajú im výhodu: posunú sa do druhého kola pohovoru, alebo im napríklad ponúkajú kariérne poradenstvo. Podrobnosti o tom, čo ponúkajú firmy dofákom nájdete kariera.dofe.sk.

Iniciatívu Uznávanie absolventov DofE firmami sme spustili v pondelok 26. októbra na prvej online ceremónii, ktorá oslavovala úspech mladých aj v čase pandémie. Absolventom sa prihovoril britský princ Edward aj prezidentka Zuzana Čaputová, všetci župani a slovenské osobnosti. Pozvaných bolo vyše päť tisíc hostí. 

Online ceremóniu si môžete môžete pozrieť na špeciálnej platforme. 

Problém? Automatizácia

S nastupujúcou dobou automatizácie je potrebné reflektovať potreby pracovného trhu aj v životoch mladých ľudí. Podľa dát OECD sú automatizáciou v budúcnosti najviac ohrození práve mladí ľudia, absolventi bez praxe a ľudia s nižšou kvalifikáciou. Na Slovensku je dokonca automatizáciou potenciálne ohrozených najviac - až 64 percent pracovných miest oproti priemeru krajín OECD (46 percent).

Znalosti zo školy už nestačia

Najväčší kariérny portál profesia zase hovorí o tom, že je tu čas, kedy zamestnávatelia kladú čoraz väčší dôraz na na takzvané mäkké zručnosti. Pre úspech v živote po strednej škole sú potrebné okrem iného schopnosti ako zodpovedný prístup, emocionálna inteligencia, spolupráca či time management. Práve to sú zručnosti, ktoré okrem vytrvalosti, cieľavedomosti a vnútornej motivácie priamo a merateľne rozvíja vzdelávací program DofE, ktorý je jedným z najrýchlejšie rastúcich programov svojho druhu v Európe. Za minulý školský rok sa do DofE zapojilo vyše 3600 mladých ľudí  a viac ako 170 škôl po celom Slovensku. 

DofE je výhodou

A preto sa vyše 20 firiem a organizácií rozhodlo zohľadniť ocenenie DofE pri svojich výberových procesoch. Príkladom je  Tatra banka, ktorá má na Slovensku skoro 4 tisíc zamestnancov. “Mladí ľudia, ktorí absolvujú program DofE preukazujú silné vôľové vlastnosti, ktoré sú pre budúci úspech dôležitejšie ako technické znalosti. Je preto dôležité dať im príležitosť aktívne meniť spoločnosť v ktorej žijeme aj prostredníctvom práce na zaujímavých projektoch,” vraví Michal Liday, generálny riaditeľ Tatra Banky.

S týmto súhlasí Peter Irikovský, ktorý je CEO Exponea najrýchlejšie rastúcim startupom s celosvetovým presahom. Tvrdí,že neustále hľadajú mladých ľudí, ktorí na sebe kontinuálne pracujú a rozvíjajú sa. “Absolventi DofE award majú u nás dvere na pohovor vždy otvorené, pretože kompetencie, ktoré si v tomto programe zdokonaľujú sú pre nás jedny z kľúčových pre úspech," vysvetľuje.

Práve Peter Irikovský a Michal Liday bol spolu s ďalšími špičkami nášho biznisu diskutovať počas online ceremónie o tom, aké vlastnosti by mal mať mladý človek, ktorý chce uspieť po škole na trhu práce a prečo je chuť rozvíjať sa a vnútorná motivácia tým najcennejším artikom v dobe, keď absolventom konkurujú roboty a automatizácia. Na diskusii sa zúčastnili aj  Michal Liday, generálny riaditeľ Tatra banky, Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesco Stores SK, Peter Irikovský CEO Exponea a  Lucia Groneová, Head HR Slovensko vo Swiss Re.

Príklady firiem a organizácií, ktoré sú zapojené do uznávania: Accace, Business Lease, ČSOB, Exponea, Karpatská nadácia, LEAF academy, Nadácia Pontis, Nexteria, Orange, SLSP, Tatra banka, Teach for Slovakia, TESCO, Towercom, Uniqa, UWC Slovakia, VSD, VÚB, ZSE a ďalší.

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme